Oyun Programlarında Uyulması Gereken Kurallar

Daha kaliteli ve seviyeli bir ortamda hoş vakit geçirebilmek için lütfen kurallara uyalım.

 1. Oyun programımızın genel mesaj bölümünde küfürlü mesaj yazan kişi operatörlerimiz tarafından uyarılmadan direk atılır. Tartışma yapılırken küfürlü mesaj yazan kişilerin haklı veya haksız olmasına bakılmaz. Şikayetle gelen yazışmalarda da aynı kural uygulanır.

 2. Genel mesaj bölümümüz toplu halde sohbet edebilmeyi amaçlamaktadır.Bu nedenle bu kısımda kullanılması gereken dil Türkçe olmalıdır. Genel mesaj kısmında Türkçe dışında herhangi bir dilde uzun süreli yazışmak yasaktır. Bu şekilde devam eden kişiler mesaj yolu ile operatörler tarafından uyarılır. Devam edenler sistemden atılır.

 3. Genel mesaj kısmına sürekli olarak anlamsız harfler yazmak yasaktır. Bu kişiler uyarılırlar.Devam edenler sistemden atılırlar.

 4. Sitemizde başka web sitelerinin reklamını izinsiz yapmak yasaktır. Bu kişiler uyarılırlar.Devam edenler sistemden atılırlar.

 5. Küfür dışında başkalarına ağır hakaretde bulunmak, o kişinin özel bilgilerini genel mesaja yazmak, o kişiyi küçük düşürücü davranışlarda bulunmak, kişisel kavgaları genel mesaj bölümüne taşımak yasaktır. Bu kişiler sistemden atılırlar.

 6. Nick listesindeki nicklerden altı çizili nicklere sahip olan kişiler operatörlerdir.

 7. Sürekli olarak operatörlerle uğraşan kişilerin girişleri engellenir.

 8. Operatörlerimize mümkün olduğu kadarı ile yardımcı olalım. Genel mesaj bölümünde onlarla uygun olmayan üslublarda tartışmayalım. Önerilerinizi eleştirilerinizi kendilerine veya diğer operatörlere özel mesaj aracılığı ile bildirelim. Onlara tehdit edici konuşmalar yapanlar, imalı konuşmalar yapanlar, küfürlü konuşma yapanlar, uyarılarını dikkate almayanlar sistemden atılırlar.

 9. Operatörlerle, bir grup oluşturup hep bir ağızdan uğraşan kişilerin tamamının sisteme girişi engellenir. Genellikle gruplarından bir kişi atıldığı zaman hepbir ağızdan genel mesaj bölümünde karışıklık çıkarmaktadırlar. Ve neden atıldığını sormaktadırlar. Yazının tamamında da belirtildiği gibi atılma sebebi sadece küfürlü yazışma değildir.

 10. Operatörlere küfür edip atılan kişi tekrar sisteme geldiğinde tekrar operatörler tarafından atılabilir. Ve operatör bu kişilerin sisteme belli bir süre girmesini engelleyebilir. Bu nedenle operatörlerle uğraşmak yerine yardımcı olalım.

 11. Uygunsuz nicklerle giriş yapanlar operatörler tarafından atılır.

 12. Siyasî  propaganda yapmak yasaktır.Bu kişiler uyarı alırlar.Devam ederlerse atılırlar.

 13. Profil resimleri uygunsuz olan kişiler atılırlar. Ve sisteme girişleri engellenirler. Profil resminde genel ahlaka uygun olmayan resimler kullanmanın yanında başka kullanıcıların resimlerinin kullanılması da yasaktır.

 14. Genel mesaj bölümünde dil,din,ırk ayrımına yönelik konuşmalar yapmak yasaktır.Bu kişiler uyarılır..Devam ederlerse atılırlar.

 15. Şikayet edilen yazışmalarda yukarıda anlatılan ibarelerden birisi varsa o yazı sahibi operatör tarafından atılır. Tarafların haklı veya haksız olmasına bakılmaz.

 16. Şikayet butonunu gereksiz yere kullanmak yasaktır. Bunun için sistemden kimse atılmaz fakat operatörlere yardımcı olalım ve gereksiz yere kullanmayalım.

 17. Şikayet butonu ile yapılan tüm şikayetler sisteme kaydedilir. Sistemde operatör bulunmasa bile bu kayıtlar daha sonra incelenerek küfür eden kullanıcılar tespit edilir ve girişleri engellenir.

 18. Her gün sistem tarafından tüm oyuncuların kayıtları incelenir.Ve normal şartlarda bu süre içerisinde kazanılması mümkün olmayan puanları kazanan kullanıcıların puanları düşürülür. Ayrıca sistemde anlaşmalı oyun yapıp puan kazanmaya çalışan kullanıcılar operatörler tarafından sistemden atılabilir.

 19. Operatörlere ağır hakaretler eden süper kullanıcıların sisteme girişleri engellenir ve süper kullanıcı kaydı iptal edilir.
 20. Küfürlü yazışmalarda bulunan süper kullanıcıların süper kullanıcı hakları iptal edilir. Ve bu kişiler süper kullanıcı kaydı için yaptıkları ödemenin geri iade edilmesini taleb edemezler.

Sitede Uyulması Gereken Kurallar

NOT: Operatörler de bu kurallar çerçevesinde hareket edebilirler. Hiç bir kullanıcıyı tehdit edemezler. Uyarı yaparken cümlelerine dikkat etmelidirler. Hiç bir şekilde kötü söz kullanamazlar. Kullanıcılar arasında ayırım yapamaz ve kuralların uygulanması konusunda herkese aynı mesafede olmalıdır.

NOT: Yukarıda anlatılan kuralları ihlal eden süper kullanıcıların da sisteme girişleri engellenir.Ve süper kullanıcı kayıtları da iptal edilebilir.