Sitede Uyulması Gereken Kurallar

 1. Sohbet programımızın genel mesaj bölümünde küfürlü mesaj yazan kişi operatörlerimiz tarafından uyarılmadan direk atılır. Tartışma yapılırken küfürlü mesaj yazan kişilerin haklı veya haksız olmasına bakılmaz. Eğer bir kişi size özel mesaj yolu ile küfürlü mesaj gönderiyorsa o kişiyi kendiniz bloklayabilir veya özel mesaj göndermesini engelleyebilirsiniz.

 2. Genel mesaj bölümümüz toplu halde sohbet edebilmeyi amaçlamaktadır.Bu nedenle bu kısımda kullanılması geken dil Türkçe olmalıdır. Genel mesaj kısmında Türkçe dışında herhangi bir dilde uzun süreli yazışmak yasaktır. Bir iki cümle yazılması durumunda herhangi bir uyarı almazsınız fakat sürekli olarak yabancı dilde yazan kişilere operatörler tarafından 10 sn. lik yazma engeli koyulur. Bu süre sonunda yazma engeli tekrar kaldırılır. Yazma engeli koyulup arkasından kaldırılması tamamen uyarı amaçlıdır. Fakat yine yazmaya devam ederseniz operatörler sizi siteden atabilir. Özel mesaj bölümünde istediğiniz kişiyle istediğiniz dilde istediğiniz kadar konuşabilirsiniz.

 3. Genel mesaj kısmına sürekli olarak anlamsız harfler yazmak yasaktır.Bunu yapan kişilere operatör tarafından 10 sn. lik yazma engeli konulur. Bu davranışa devam eden kişiler siteden atılır.

 4. Sitemizde başka web sitelerinin reklamını yapmak yasaktır.Bunu yapan kişilere operatör tarafından 10 sn. lik yazma engeli konulur. Bu davranışa devam eden kişiler siteden atılır.

 5. Küfür dışında başkalarına ağır hakaretde bulunmak, o kişinin özel bilgilerini genel mesaja yazmak, o kişiyi küçük düşürücü davranışlarda bulunmak, kişisel kavgaları genel mesaj bölümüne taşımak yasaktır.Bunu yapan kişilere operatör tarafından 10 sn. lik yazma engeli konulur. Bu davranışa devam eden kişiler siteden atılır.

 6. Genel mesaj kısmına mesaj yazarken kelime kelime yazmak yerine cümle halinde yazmak okunabilirliği arttırır ve kalabalığı engeller. Bu sadece bir öneridir. Bu şekilde yazan kişilere hiç bir engelleme ya da uyarı yapılmaz.

 7. Operatörlere küfür eden kişiler sistemden atıldıktan bir süre sonra, tekrar sisteme geldiklerinde tekrar atılabilirler. Genel mesaj bölümünde operatörlere küfür eden kişiler 4 gün boyunca giriş yaptıkları anda sistemden atılabilirler. Bu operatörlerin insiyatifine bırakılmıştır. Operatörler bu kişinin 4 günden önce de girişine izin verebilir. Veya bu kişinin sisteme girişinin komple engellenmesini taleb edebilir.

 8. Operatörlerimize mümkün olduğu kadarı ile yardımcı olalım. Genel mesaj bölümünde onlarla uygun olmayan üslublarda tartışmayalım. Önerilerinizi eleştirilerinizi kendilerine veya diğer operatörlere özel mesaj aracılığı ile bildirelim.

 9. Uygunsuz nicklerle giriş yapanlar operatörler tarafından atılabilir.

 10. Genel mesaj aracılığı ile siyasî  propaganda yapmak yasaktır.Bu kişiler uyarı alırlar.Devam ederlerse atılırlar.

 11. Kamera aracılığı ile sürekli olarak başkalarını rahatsız eden kişilerin siteye girişi engellenir.

 12. Kayıtlı erkek nicki ile giriş yaptıktan bir süre sonra misafir olarak bayan nicki ile giriş yapan(veya tam tersi) kullanıcılar uyarılır.Operatörlerin bu kişileri atma yetkisi vardır.

 13. Genel mesaj bölümünde uzun süren tartışmalarda operatörler tartışan taraflara yazma engeli koyar.Gerekli uyarıları yaptıktan sonra yazma engellerini kaldırır. Operatörler, tartışma devam ederse daha uzun süreli yazma engeli koyar. Tartışmalarda küfür ve hakaret varsa yukarıda belirtildiği şekilde operatörler bu kişileri odadan uzaklaştırabilir.

 14. Genel mesaj bölümünde dil,din,ırk ayrımına yönelik konuşmalar yapmak yasaktır.Bu kişiler yazma engeli ile uyarı alırlar.Devam ederlerse atılırlar.

 15. Profil resimlerinde genel ahlaka aykırı resimler bulunan kişiler operatörler tarafından direk atılır ve bu kişilerin sisteme girişi engellenir. Profil resimlerinde başka sitelerin reklamı ve siyasi içerikli resimler yer alamaz.

 16. Genel mesaj bölümüne bazı programlar aracılığı ile sürekli olarak mesaj gönderen kişilerin sisteme girişi süreli veya süresiz olarak engellenir.Yazılan mesajın içeriğine bakılmaz.

 17. Sistemden sürekli olarak atılan kişiler takip edilir ve herahangi bir internet cafeden giriş yapan ve sürekli olarak atılan çok sayıda kullanıcı varsa o İnternet cafenin tüm bilgisayarlarının cikcik.com programlarına girişi engellenir. Cafe sahipleri, müşterileni kurallara uyması konusunda uyarmaktan sorumludur.

 18. Küfürlü veya uygunsuz nickler alarak giriş yapan kullanıcıların girişleri süreli veya süresiz olarak engellenir.

 19. Kullanıcıları yanıltmaya yönelik nickler alan kişiler operatörler tarafından uyarılırlar.Ve operatörlerin bu kişileri atma yetkisi vardır.

 20. Bize gönderilen emaillerde veya mesaj panolarına gönderilen mesajlarda küfürlü mesajlar kullanan kişilerin sisteme girişleri engellenir.Mesaj panolarına yapılan şikayetlerde asılsız iddialarda bulunan kişilerin girişi süresiz olarak engellenir.

 21. Operatörlere ağır hakaretler eden süper kullanıcıların sisteme girişleri engellenir ve süper kullanıcı kaydı iptal edilir. 2 aylık süre içerisinde 3 defa sisteme girişi engellenen süper kullanıcıların kaydı iptal edilir. Ve bu kişiler süper kullanıcı kaydı için yaptıkları ödemenin geri iade edilmesini taleb edemezler.