Güvenlik Kodu Nedir?

Resim-1

Resim-2

Resim-3

Tüm kullanıcılar sisteme kayıt yaptırdıktan sonra sisteme girişlerinde yukarıdaki Resim-1 de gösterilen uyarı mesajını alırlar. Buna tamam derlerse Resim-2 deki uyarı mesajını alırlar. Bu uyarı mesajına da tamam derlerse Resim-3 deki form ekrana gelir.

*** Resim-3 de yer alan formun açıklama kısmında da belirtildiği gibi bu sistemin amacı email adresini herhangi bir yolla çaldıran bir kullanıcının cikcik.com sitesinde  kullandığı kullanıcı ismini de çaldırmasını önlemektir. Diğer bir amacı kullanıcının sisteme kaydolurken verdiği email adresini istediği zaman değiştirmesini sağlamaktır.

*** Resim-3 de gösterilen formda sorulan sorulara doğru cevapları yazmak zorunda değilsiniz. Ancak bu bilgileri ileriki zamanlarda hatırlayamazsanız kendi ihmaliniz sonucu çaldırdığınız nickinizi geri alamazsınız. Formda da belirtildiği gibi bu bilgileri ilk harflere göre değil son harflere göre de doldurabilirsiniz. Burada özel bilgilerin sorulmasının tek amacı girdiğiniz bilgileri unutmamanızdır. Örneğin Baba Adınızın ilk 3 harfinin sisteme kaydedilmesinin güvenliğinizi tehdit ettiğini düşünüyorsanız bu alana istediğiniz harfleri yazabilirsiniz. Önemli olan ihtiyaç duyduğunuzda hangi bilgileri girdiğinizi tekrar hatırlayabilmektir. Bu bilgilere hiç bir yetkili çalışan da ulaşamayacağı için unutmanız durumunda çaldırdığınız nickinizi geri alamazsınız.

*** Yukarıda istenen bilgiler tarafımızdan hiç bir yolla tekrar istenmemektedir. Bu nedenle sizden bu bilgileri tekrar isteyen olursa kesinlikle vermeyiniz. Bu bilgileri vermenizi isteyen emailler alırsanız kesinlikle yanıt vermeyiniz. Şifre veya güvenlik bilgileri hiç bir zaman tarafımızdan kullanıcılara sorulmamaktadır. Şifrenizi, email adresinizi, yukarıda yer alan formdaki güvenlik kodu bilgilerini hiç kimse ile paylaşmayınız.

*** Resim-3 deki güvenlik kodunu oluşturmak zorunda mıyım? Hayır oluşturmak zorunda değilsiniz. Ancak email adresinizi herhangi bir yolla çaldırırsanız sisteme kayıtlı nickinizi geri almanın tek yolu bu yöntemdir. Veya kaydolurken verdiğiniz email adresinizi değiştirmek isterseniz yine ancak bu yöntemle değiştirebilirsiniz. Email adresimi çaldırmam ve değiştirmek de istemiyorum derseniz bu formu doldurmanıza gerek yok. Ancak sisteme her girişinizde Resim-1 de gözüken uyarı mesajını alırsınız. Bir müddet bekleyerek veya iptal tuşuna basarak bu mesajı geçebilirsiniz.

 

Nick veya Email adresi çalınma durumunda güvenlik kodunu nasıl kullanıcam?

 

Nick veya Email adresi çaldırma

Sadece nickinizin şifresini çaldırdıysanız programlara girişte yeralan 'Kayıtlı Girişi' butonuna basarak giriş ekranına geliniz. Burada nick kısmına nickinizi yazınız ve bu alanın sağ kısmında yeralan 'Şifremi Unuttum Mail Adresime Tekrar Gönder' butonuna basınız. Şifreniz sisteme kayıtlı olan email adresinize tekrar gönderilecektir. Email adresinizin 'Gereksiz Postalar' bölümünü de mutlaka kontrol ediniz.

Eğer bu nickiniz için güvenlik kaydı daha önce oluşturmadıysanız ve çalan kişi sizin adınıza bu kaydı oluşturduysa ve bu bilgilerle email adresinizi değiştirdiyse nickinizi hiçbir şekilde geri alamazsınız. Bu konuda biz de yardımcı olamayız. Nickinizi çalan kişi güvenlik kaydı oluşturmamışsa email adresinize gelen şifre ile sisteme girip hemen güvenlik kaydı olurturun. Daha sonra kayıt güncelleme gölümünden şifrenizi değiştirin.

Daha önce Güvenlik kaydı oluşturdum email adresimi çaldılar. Nickimi nasıl geri alabilirim

Programlara girişte yeralan yukarıdaki ekranda 'Email Adresi Değiştirme' seçeneğini seçiniz.

Ekrana gelen formu doldurarak göndere basınız. Yeni email adresinizi yazarken sistemde kayıtlı başka bir nicke bu email adresinizin kayıtlı olmamasına ve aktif bir email adresi yazmaya dikkat ediniz. Yeni şifre alanına yazacağınız şifre standat karakterlerden oluşmalı( %&/^!  vs. gibi farklı karakterler olmamalı ). Değişikliğin yapıldığına dair herhangi bir mesaj almazsınız. Yapılıp yapmadığınız kayıt güncelleme bölümünden test edebilirsiniz.